Genel

Amerika’da Turizm Stajı

Amerika ülkesinde her eyalette geçerli olan bir merkezi eğitim sistemi bulunmamaktadır. Amerika’da ilk ve ortaöğretim toplam 12 yıl sürmektedir. Bu sürenin sonunda alınan lise diploması ise öğrencinin iki yıl eğitim sağlayan yüksek öğrenim kurumları ya da üniversitelere başvuru yapmasına olanak sağlamaktadır.

Üniversiteler ise özel ile devlet üniversiteleri olarak iki farklı kategoridedir. Alınan eğitimlerin ve diploma geçerliliğinin süresi bakımından, devlet ve özel olarak ikiye ayrılmaktadır.Alınmakta olan eğitim ve diplomaların geçerlilik süreleri kapsamında,devlet üniversiteleri arasında farklılıklar söz konusudur.Önemli olan üniversitelerin vermiş olduğu diplomalarının geçerliliğinin sağlanıyor olmasıdır.

Amerika’da Eğitim Sistemi

Amerika Birleşik Devletleri, bilindiği üzere bilimin birçok dalında, bilimsel araştırmalarda ve teknoloji konusunda lider bir konuma sahiptir. Amerika’da eğitim görmekteyken teknoloji alanında yapılan en son gelişmelerden ve güncel araştırmalardan anlık olarak haberdar olabilme fırsatını elde etmiş olursunuz. Eğitiminize devam etmekte karar vermiş olduğunuz üniversitelerde alanında öncü lider araştırmacılar ve profesörler ile birebir tanışma fırsatını elde edersiniz. Eğitim sistemi içerisinde yer alan üniversiteler ve enstitüler,akademik ve sosyal çevre koşullarına bağlı kalarak öğrencilerek çeşitlilik fırsatı elde etmelerine yardımcı olurlar.

Amerika’da birçok farklı etnik kökenden müşteriler ve çalışma arkadaşları ile birlikte bir birliktelik sağlanmaktadır. Turizm aynı zamanda bilgi ve görgü de geretiren bir unsurdur. Amerika’da turizm eğitimi deneyimi elde etme imkanıyla kültürel bir renklilikle, koskocaman bir dünya ile tanışma fırsatı yakalarsınız. Amerika’nın sizlere hem iş hem de eğitim anlamında çok katkılar sunacağından emin olabilirsiniz.

Amerika’da Turizm Staj Programı

Amerika’da turizm staj programı uluslararası mezun ve profesyoneller için kariyerilerini geliştirme fırsatı elde etmelerine olanak sağlar. Uluslararası bir iş deneyimi; öncelikle dil gelişimi konusunda büyük bir fayda sunacak olup, ülkeler arasına kültürel geçişe tanıklık olanağı ile de sizleri zenginleştirecektir. Bu program, kültürel farkındalığı sağlamak amacıyla J-1 programı kapsamında yürütülen bir değişim programıdır.

Amerika’da Turizm Staj Programına Nasıl Başvulur?

Amerika’da staj programı için yanlızca üniversite öğrencileri ile mezuniyetinin üzerinde 12 ay geçmemiş olma şartına uygun olan bireyler başvuruda bulunabilmektedir. Bu adayların staj programına katılabilmeleri için mesleki bir deneyim şartı aranmamaktadır. Maaşlı staj gibi opsiyonlar, 6 ay ve üzeri programa katılan öğrenciler için sunulan bir avantajdır.

Amerika’da staj programlarına katılanlar en fazla 12 ay staj yapabilmektedirler.

İç

Gayri Resmi

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu