Yurt dışı

İngilitere’nin En İyi Dil Okulları

Dil okulu konusunda tercih edilen ülkelerin başında yer alan İngiltere’de birçok dil okulu bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere İngiltere’nin en iyi dil okulları nerelerdir, bunları listeleyeceğiz.

London School of English

London School of English, İngiltere’nin en eski okullarından biridir. 1912 yılında kurulmuştur. Okul, özellikle yetişkinler için verdiği iş İngilizcesi eğitimi ile öne çıkmış olsa da her yaş grubu için eğitim programı bulunmaktadır. Okulun İngiltere’de iki kampüsü vardır. Bunlardan birisi şehrin merkezinde yer almaktadır.

Bell English

Okulun İngiltere’de iki adet kampüsü bulunmaktadır. Bunlardan biri Londra’da, diğeri Cambridge’tedir. Bu okul özellikle iş İngilizcesini geliştirmek isteyenler için iyi bir seçenek olacaktır.

Regent English School

Regent English School, tıpkı London School of English gibi İngiltere’nin en eski okullarından biridir. Bu sayede, hem eğitimi hem de eğitim kadrosu çok iyidir. Okulun 40 yıllık bir eğitim geçmişi vardır. Okul, Londra ve Cambridge başta olmak üzere birçok farklı kampüse sahiptir. İngiltere’nin en iyi dil okulları arasında listenin en başlarında yer almaktadır.

Kaplan International

Kaplan International, öncellikle Amerika’da kurulmuş olan bir okuldur. Şimdilerde İngiltere’de de eğitim vermektedirler. Birçok kampüsü vardır. Eğitim konusunda kendilerini kanıtlamış bir okuldur. Her kur ve seviye için dil eğitimi bu kurumda sağlanmaktadır.

EC English

Bu eğitim kurumu başlarda Malta’da kurulmuştur ve küçük bir aile okulu olmaktadır. Sonrasında İngiltere’ye ve hatta tüm dünyaya kadar uzanmışlardır. Okulun tüm kampüsleri, İngiltere’de şehir merkezindedir.

St. Giles International

1955 yılında kurulmuş olan okul, her yıl 100’den fazla ülkeden öğrenciye eğitim imkanı sunmaktadır. Okul, tüm yaş gruplarına eğitim vermektedir. Ayrıca, İngiltere’nin birçok yerinde kampüsü bulunmaktadır.

LSI

Okulun tüm dünyada 16 farklı şubesi vardır. 54 yıllık tecrübeleriyle eğitim vermektedirler. İngiltere’de 4 adet şubeleri vardır.

British Study Centres

1930 yılında kuruluna okul, İngiltere’nin en eski okulları arasında yer almaktadır. Okulun eğitimi o kadar üst düzeydir ki  LTM Star ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Anglo – Continental

1950 yılında kurulan okul, tek kampüse sahip butik bir okuldur fakat eğitim olarak kendisini kanıtlamıştır.

Bütün bu eğitim kurumları büyük bir prestij sahibidir. Her ne kadar göz önüne çıkan eğitim kurumları bunlar olsa da, İngiltere’nin en iyi dil okulları bu kurumlarla da sınırlı değildir. İngiltere’de daha pek çok köklü dil eğitim kurumu yer almaktadır.

İç

Gayri Resmi

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu