Yurt dışı

Amerika’da Maaşlı Staj Başvuruları Başladı

Amerika'da Maaşlı Staj Başvuruları Başladı

Amerika’da maaşlı staj başvuruları ile ilgilenen öğrenciler genel olarak uluslararası bir kariyer hedefi olan kişilerdir. Bu kişiler, Amerikan halkının iş tecrübesi, bilgi birikimi ve yaşam tarzı gibi konularda deneyim elde ederek kariyerine iyi bir başlangıçta bulunmak istemektedir. Başta Turizm mezunu kişiler olmak üzere Gastronomi, İşletme, Yapay Zeka, Pazarlama ve daha pek çok alanda staj yapma deneyimi öğrencileri beklemektedir. Öğrenciler hem alanları ile ilgili kendi ülkelerinde kazanamadıkları bilgileri kazanabilmekte hem de staj yaptıkları yerlerden belli bir maaş alarak kendi hayatlarını düzene koyabilmektedir. Programa belli bir başvuru süreci bulunmaktadır. Bu süreç izlenerek yurt dışına en kolay yoldan çıkmak için gerekli metotlar edinilebilmektedir.

Amerika Maaşlı Staj Başvuru Süreci

Amerika’da maaşlı staj başvuru sürecinin ilk aşaması İngilizce bir CV hazırlamak ve yetkili kuruma göndermektir. Kurumumuz sizler için CV değerlendirmenizi profesyonel bir şekilde yapmakta ve sizler ile Skype üzerinden iletişim kurarak sözlü mülakatınızı gerçekleştirmektedir. Bu aşamaların başarılı bir şekilde geçilmesinin ardından CV, Amerika’da yer alan sponsor kuruma gönderilmektedir. Buradaki yetkililer de öğrenciler ile bir mülakat gerçekleştirmektedir. Öğrenciler ile yapılan mülakatların hepsi %100 İngilizce olarak programlanmaktadır. Bu sayede sizlerin Amerika’da dil konusunda hiç zorlanmadan kendinizi ifade edebilmeniz amaçlanmaktadır. Amerika’daki sponsor firma yetkilileri de mülakatı olumlu değerlendirir ise kurum danışanına durumu bildirmektedir. Kurum danışanı da öğrenciye gerekli evrakları hazırlamasını söylemektedir.

Amerika Maaşlı Staj İçin Gerekli Evraklar

Amerika’da maaşlı staj başvurusu için bazı evraklar gerekmektedir. Bu evraklar arasında: son mezun olunan okula ait diplomanın İngilizce çeviri formatı, kişinin mezuniyet durum belgesi ve mezuniyetine dair referans, ön geçmişinde bulunan iş yerlerinin İngilizce adresleri ve telefon bilgileri, acil durumlarda iletişime geçecek kontak kişilerin açık bilgileri ve en az 2 yıl süreli pasaport yer almaktadır. Tüm bunlara ek olarak; vize aşamasında kullanmak için gerekli olan DS 160 formu, programın ücretinin bankaya yatırıldığına dair detaylı dekont, Amerika’da ödenmesi gereken tutar hakkında imzalı ve detaylı ödeme planı, job offer belgesi, terms imzalı formu ve housing agreement formu da Amerika’da maaşlı staj için gerekli olan belgeler arasındadır

İç

admin

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu