Kripto Paralar

Ucuz bitcoin nasıl alınır

Bitcoin kısaca blockchain altyapısına sahip, merkezsizleştirilmiş, üçüncül müdahalelere karşı korumalı kripto para birimidir.

Herhangi bir düzenlemeye bağlı olmayan Bitcoin, büyük bir beklenti yaratarak neredeyse sıfırdan binlerce dolara ulaşmıştır. Basit, güvenilir ve izi sürülemez olarak nitelendirildiğinden dolayı, bir çok kişi tarafından geleceğin para birimi olarak nitelendirilmekte ve dalgalanarak gelecekte iyi bir yere geleceği düşünülmektedir. Bu nedenle her geçen gün artan bilinirliği ile yatırım almaktadır.

Bitcoin nereden alınır? sorusuna diğer bir konumuzda cevap vermiştik. Bugün ise Ucuz Bitcoin Nasıl Alınır? sorusuna cevap arayacağız.

Ucuz Bitcoin almanın bir kaç yolu vardır

1- Borsa Takibi

Borsalardaki kripto para değerleri sürekli değişmektedir. Değişen borsa fiyatlarını takip etmek ve anlık olarak uygun olan borsadan alım yapmak Bitcoin’i ucuz alabilme yöntemlerinden biridir. Bu yöntemde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur. Paraların transfer süreçleridir. Bir borsada uyguna bulduğunuz Bitcoin’i almak için borsaya para transferi yapmanız gerekir ve bunun için Havale/EFT veya diğer ödeme yöntemlerinden birini kullanmanız gerekir. Bu işlemlerin belli bir süreleri vardır. Paranız Borsaya geçene kadar Bitcoin’in fiyatı değişebilir.

2- Elden Alım Yapmak

Ucuz Bitcoin almanın bir yolu da elden alım yapmaktır. Bazen Bitcoin için komisyon ödemek istemeyen kişiler borsalar ile uğraşmadan başka bir kişiye elden satmak isteyebilirler. Direk cüzdandan, cüzdana transfer şeklinde gerçekleşen bu satışta, borsaya ödenmesi gereken komisyondan daha az bir miktar güncel Bitcoin miktarından düşülür. Böylece alıcı da satıcı da daha az masraf etmiş olur.

Elden alım, satım yapmak oldukça tehlike barındıran bir işlem olabilir. Bazı art niyetli kişiler dolandırma yöntemlerine başvurabilir. Hatta Bitcoin’i satan kişi, Bitcoinleri yasal olmayan yollarla elde etmiş bile olabilir. Mümkün olduğunca dikkat edilmelidir.

Bildiğiniz başka yöntemler var ise yorumlarda belirtirseniz, hem yatırımcılara hem de yazımıza katkıda bulunmuş olursunuz.

İç

admin

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu