Finans

TC NO ile kredi puanı sorgulama

KKB tarafından kredi istatistiklerimizin internet dünyasına taşınmasıyla birlikte artık internet sitesi üzerinde TC No ile Kredi Puanı Sorgulama işlemini gerçekleştirebilmekteyiz.

Kredi Kayıt Bürosu, artık internete taşıdığı bu istatistikleri Findeks isimli internet sitesinden tüm tüketicilere açtı. Üstelik bu sistem sadece TC No ile Kredi Puanı Sorgulama işlemini yapmamıza olanak tanıyor.

Kredi puanı, hepimizin de bildiği gibi bankaların gözündeki puanımızdır. Ödeme geçmişimizin bir ortalamasıdır. Kredi puanınız düşük olduğunda kredi almanız mümkün olmayabilir. Kredi alabilmeniz için kredi puanınızın en az 1100 – 1200 civarında olması gerekiyor. Eğer kredi puanınız bu seviyeden düşük ise Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir ? isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Kredi Puanınızı aynı şekilde bahsettiğimiz Findeks internet sitesini kullanabileceğiniz gibi, banka şubelerine giderek de öğrenebilirsiniz. Hatta artık bankaların internet bankacılığı ve mobil bankacılığı şubelerinden de bu işlem yapılabilmektedir. Ancak burada ki en önemli durum bu işlemin bir ücret karşılığında gerçekteştirildiğidir. Ancak Findeks yaptığı bazı kampanyalar ile ilk sorgulama işleminizden hiçbir ücret talep etmemektedir.

İç

admin

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu