Genel

Seyehatlerden nasıl para kazanabilirim

Valizinizi hazırlayıp gün batımına doğru yol almanızı gerektirecek çok çekici şeyler mevcut. İşi, kirayı, faturaları geride bırakmak ve dünyanın sunduğu şeyleri araştırmak oldukça çekici bir düşünce. Ancak bir problem var.

Para insanları altı ay boyunca dünyayı keşfetmekten alıkoyan temel şeylerden biri ve aslında buna gerçekten ihtiyacınız yok. Her zamankinden daha fazla insan gittikçe seyehat ederek para kazanıyor ve bu haftada birkaç geceyi bir barın arkasında geçirmekten ibaret değil.

Dijital konuşuyoruz. Sahilin karşısında elinizde mojito ve dizinizde bilgisayar.

Hem Seyehat Edip Hem de Para Kazanmak Nasıl Mümkün Olabilir?

Para düşüncesinin bu basit adımlardan birini atmanıza, hayalinizi gerçeğe dönüştürmenize ve dünyayı gezme şansınızı mahvetmesine izin vermeyin.

1- Freelance Çalışın

Seyahat ederken para kazanmanın en yaygın yollarından biri sadece serbest çalışmaktır. Bugünlerde pek çok iş, uzaktan çalışmaya imkan verirken, işinizi dünyanın her köşesine taşıyabilirsiniz.

Grafik tasarım, makale yazarlığı, hatta danışmanlık işleri gibi kariyerleri elektronik olarak yapabilir, Skype, e-posta ve Whatsapp gibi kanallardan iletişim kurabilirsiniz.

Çoğu iş, hareket halindeyken en azından bir yönüyle çalışmanıza izin verecektir. Eğer yaratıcı biriyseniz ve sanat ya da el sanatları yapıyorsanız, boş zamanlarınızı üretmek için kullanabilir ve ürettiklerinizi market ya da yerel pazarlarda satarak seyehat için zaman ayarlamaları yapabilirsiniz. Ve hatta ürettiğiniz şeyleri seyehat ettiğiniz bu yerlerde bile satabilirsiniz.

Dünyanın her yerindeki pazarlar, genellikle normalden farklı bir şey teklif ediyorsanız yeni ürün ve hizmetlere açıktır.

Turistler arasında popüler olan pazarlarda bir durak oluşturmak genellikle para kazanmak için iyi bir yoldur, bu nedenle bir kasabada yerel pazarınızı aramaya değer.

Seyehatiniz tamamlandığında bir sonraki durağınıza yelken açabilirsiniz. Hayatınızı kazanmanızı sağlayacak işinizi de cebinize koyarak.

2- Harcamalarınızı Akıllıca Yapın

Tabii ki, para kazanmak ve kazandığınız parayı elde tutmak için akıllıca harcamak zorundasınız. Birçoğumuz seyahat ederken bir kredi kartına güveniriz, bu yüzden kredi kartı ödüllerini en üst düzeye çıkarabileceğiniz bir tane edinin.

Seyahate uygun düzinelerce kart var, bu yüzden bir karttan ne kadar kazanabileceğinizi tahmin etmek için bir ödül, bonus hesaplayıcısını kullanın.

Parayı geri ödeyebilmenizi sağlamak çok önemlidir, bu yüzden para kazanma yöntemlerini birleştirmeyi düşünmelisiniz.. Uçuş milleri kazanmak, seyahatlerinizde daha uzaklara gidebilecek herhangi bir uçuşta para tasarrufu yapmanıza kesinlikle olanak sağlayacaktır.

3- Blog Oluşturun

Dünyanın neresinde olduklarına dair eğlenceli ve bilgilendirici bilgiler sunan bir sürü harika seyahat blogu var. Daha iyisini yapabileceğini düşünüyorsan bir blog başlatın.

İşletmeler sık sık üne çıkmak istediklerinden blog oluşturmak para kazanmanıza yardımcı olacaktır. Size para teklif edilmeyebilir belki ama söz konusu ürünleri satın almanız gerektiğinde en azından paradan tasarruf etmenizi sağlayacak fırsatlar sunulabilir.

Reklam ve promosyonlar, insanlara dünyaya tam olarak ne yaptığınızı söylerken size ciddi para kazanabilir. Söylemesi yapmaktan daha kolay. Bir blogdan para kazanmak, sıkı çalışma, kalıcılık ve düzenli gönderim gerektirir.

Başarı bir gecede gerçekleşmeyecek, bu yüzden maceralarına başlamadan önce bir seyahat blogunda çalışmaya başlamak faydalı olabilir. Dahası, bir niş bulabilir ve blogunuzu daha da öne çıkarabilirsiniz.

4- Fotoğraflarınızı Satın

Evden uzakta olduğunuzda mutluysanız, fotoğraflardan biraz para kazanabilirsiniz. Piyasada, sattığınız fotoğraflar için size komisyon verecek olan düzinelerce site var.

Örneğin, Alamy, kullanıcıların siteye fotoğraf yüklemesine izin verir ve herhangi biri veya herhangi bir işletme, fotoğrafı satın aldıysa komisyon kazanabilirsiniz. Aynı şekilde, Fotolia, Bigstock ve Shutterstock gibi siteler de siteleri aracılığıyla satılan tüm fotoğraflar için bir komisyon ödemektedir.

İşletmeler, normal stok fotoğrafları yerine bu gibi görüntüleri kullanmak için gittikçe daha popüler hale geliyor, çünkü biraz daha kişisel oluyorlar ve tüketicilere madalyonun diğer tarafını gösteriyorlar.

Bazı durumlarda, bir işletme daha sonra fotoğraflarınızı gördüğünde doğrudan sizinle iletişime geçebilir ve sizi bağımsız olarak çalışmak için görevlendirebilir.

5- Dil Öğretin

En büyük varlıklarınızdan biri sizin dilinizdir ve birçok ülke İngilizce öğretmenleri aramaktadır.

Bir ülkede kayda değer miktarda zaman geçirmeyi planlıyorsanız, tamamen yeni bir dünya keşfederken dil öğretmeni olarak para kazanabilirsiniz.

Pek çok insan ister özel ister sınıf olsun seyehat ederken ya da taildeyken dil öğretmenliği yaparak para kazanıyor.

Seyahate çıkmadan önce, bir akreditasyon almanız ve tabii ki, ne kadar çabuk eğitim verebileceğinizi araştırırsanız, pozisyon alma ihtimaliniz de artar. Bu konuda iyi para kazanabilirsiniz, ancak öğretme konusunda alabileceğiniz başka yollar da var.

Özellikle sportifseniz, bilginizi dünyanın diğer yerlerine götürebilir ve gençlere çeşitli sporları nasıl oynayabileceklerini öğretebilirsiniz.

Diğer öğretim olanakları arasında sanat, bilgi işlem ve inşaat, sıhhi tesisat, muhasebe ve daha fazlası gibi belirli meslekler sayılabilir. Temel olarak, dünyanın diğer yerlerine fayda sağlayacak belirli bir alanda eğitim almışsanız, bunu öğretmek için fırsatlar olabilir.

İç

Gayri Resmi

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu