Finans

Kredi puanım ne zaman güncellenir

Kredi alabilmek için en önemli unsur olan kredi notu ne zaman güncellenir ( yenilenir) ? diye merak ediyor olabilirsiniz. Çünkü kredi notu kredi kartı veya kredi alabilmemiz için öenmli bir rol oynamaktadır. Kredi puanımız yeterli görülmediği durumlarda kredi almamız mümkün olmayabilir. Bu durumda ise kredi notumuzu yükseltmeye çalışırız. Kredi notunuzu nasıl yükselteceğinizi bilmiyorsanız. Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir ? isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Kredi puanı, özellikle kredi çekmek isteyenler için çok önemlidir. Kredi notunuz düşük ise kredi almada sıkıntı yaşayacağınızı biliyorsunuz. Peki Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir ? Kredi puanınızı yükseltmek için öncelikle bilmeniz gereken ilk şey biraz zamana ihtiyacınız olduğudur. Çünkü kredi puanınız bir anda yükselmez. İlk yapacağınız işlem

Dediğimiz gibi kredi notunuzu yükseltmek için gerekli adımları yapmaya başladınız. Verdiğimiz taktikleri uygulamaya başladınız. Peki notunuz ne zaman güncellenecek ve yükselecek ? Öncelikle şunu belirtelim kredi notu yükseltmek biraz sabır ister. İlk borçlarınızı kapatıp yükseltme taktiklerine başladığınız andan itibaren en az 3 ay kredi notunuzu kontrol etmeyin 3 -3,5 ay sonra kredi notunuzu kontrol ettiğinizde kredi notunuzun yükselmiş olduğunu görebilirsiniz. Kredi notu belli bir düzende güncellenmez. Bazen ayda bir güncellenirken, bazende 3 ayda bir olmaktadır. Yine burada dikkat etmeniz gereken nokta ödemelerinizi ASLA geciktirmemeniz gerektiğidir.

İç

admin

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu