Finans

Arsa ve Tarla kredisi nasıl alınır?

Çoğu kişinin hayalidir arsa ve tarla almak. Kimi yatırım için kimi ekim için düşünür. Bankalar da bu konuda tüketicilere kredi imkanı sunmaktadır. Arsa ve Tarla Kredisi Nasıl Alınır ?

Bankalar tüketicilere gerekli şartları getirdiği takdirde arsa ve tarla kredisi sunmaktadırlar. Genelde tüketiciler arsa ve tarla alabilmek için belli bir sermayeye ihtiyaç duyarlar ancak bazı durumlarda ise tüketicinin elinde imkan olmayabilir. Tüketicide bu imkanı bankalar aracılığı ile yaratmaya çalışır. Bankalar da bu isteğe cevapsız kalmaz ve belli bir tutara kadar bu krediye olanak tanır.

Arsa ve tarla satın almak için kredi veren bankalardan bazıları şunlardır.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi

Ziraat bankası arsa ve tarla kredisi başvurusu için özellikle ipotekli kredi şartı barındırmaktadır. Ancak bu şekilde arsa ve tarla kredisini daha kolay sağlayabilmektedirler. Ziraat bankası alınacak olan arsa ve tarlanın ekspertiz değerinin %50 ile%75’i arasını karşılar. Bu kredi için ise vade sayısı 36 ay olmaktadır. Ve dediğimiz gibi ipotek şartı aramaktadır.

Vakıfbank Arsa Kredisi

Arsa ve tarla kredisi almak isteyen tüketicilerin kredi almalarını sağlayacak bankalardan bir diğeri de Vakıfbanktır. Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi ile bu imkanı sunmaktadır. Vakıfbank kredi kullanan tüketicinin alacağı arsanın ekspertiz değerinin %75’ine kadar karşılamaktadır. Geriye kalan kısmı malesef tüketici karşılamaktadır.

QNB Finansbank Arsa Kredisi

QNB ile birleşen Finansbank, gücünü katlayarak büyümeye devam ediyor. Bu sebeple ise arsa ve tarla almak isteyen tüketicilere en uygun imkanları sunan bankadır. Arsa ve Tarla kredisini ipotekli ticari kredi ile karşılayan banka, vade olarak 120 ay’a kadar çıkabilmektedir. Ayrıca kredi vereceği miktar olarak ta en yüksek rakama sahip olan QNB Finansbank, 1.000.000 TL’ye kadar kredi imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda dediğimiz gibi bankanın güçlenmesinden ve QNB’nin Türkiye de güçlü bir yapı oluşturmak istemesi sebebiyle, bu dönemlerde sadece arsa değil, konut ve taşıt kredilerinde de büyük imkan sağlamaktadır.

Arsa ve Tarla Kredisi Nasıl Alınır ? yazımızda kısaca bu üç bankadan bahsettik. Bizim tavsiyemiz önce QNB Finansbank’a başvurmayı denemenizdir. Olumsuz bir durumda diğer seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

İç

admin

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu