SGK olmadan kredi alınır mı?

Bankalardan kredi alırken istenen bir kaç şey vardır. Bunların en önemlisi tabi ki bankanın parayı geri alabilme güvencesi olan, sizin gelir belgenizdir. Ülkemizde özellikle son teknolojik gelişmelerden sonra bütün kişisel hayatımız sanal ortama aktarılmış durumda. Bu durum işlerimizi kolaylaştırdığı gibi bazı aksattığı durumlarda oluyor.

Bir bankaya gittiğinizde kredi başvurusu yaptığınızda, banka sizin kredi puanınıza göre değerlendirmenizi yapar ve ona göre onay verir. Ancak onay verirken ki en önemli kriter sizin gelir belgeniz yani çalışma durumunuzdur. Bankalar gelir belgenizi kontrol etme amaçlı olarak SSK ( SGK ) dökümlerinizi kontrol eder hatta sizden belli bir aya ait SSK dökümü isteyebilir. Bu gelirinizin sahte olmadığını ispatlamak için şarttır.

SGK olmadan kredi alınır mı? sorusuna gelir isek; eğer gelirinizi bir işten kazanıyorsanız cevabımız hayır. Çalıştığınız yerde sigortalı olarak gözükmüyorsanız gelir belgeniz kabul görmeyecektir. Ancak bankaya sunduğunuz gelir gayrimenkul kira geliri gibi bir gelir ise SSK ( SGK ) olmadan da kredi almanız mümkündür.

Yani kısaca bir yerde çalışıyorsanız ve bu gelir ile kredi alacaksanız SSK ( SGK ) zorunludur.

blogmagazinesharetech