Finans

Apartman tadilat kredisi nasıl alınır

Apartman tadilat kredisinden faydalanmak için bankalara müracaat yapan yurttaşlarımız için kredi olanağı sağlayan bir çok banka bir takım şartlar dahilinde müşterilerinin taleplerini gerçekleştirmektedir. Apartman tadilatı denildiği vakit bir çok konu başlığı dikkatleri çekmektedir. Bu başlıklar ise şu şekilde bulunmaktadır. Çatı onarımı, mutfak tadilatı, Banyo tadilatı, mantolama gibi işlemlerdir. Bugün yazımızda siz değerli okurlarımız için, Apartman tadilat kredisi nasıl alınır isimli başlığa değineceğiz. Apartmanınızla alakalı, hanenizle alakalı yapacağınız tadilat işlemleri için kredi olanağı sağlayan bankaların isimleri ise sırası ile şu şekilde bulunmaktadır.

  • Akbank
  • Türkiye Finans bankası
  • Teb
  • Ziraat bankası

Apartman tadilatı nasıl yapılır?

Apartman tadilatı yapmaya karar verdiğinizde bir çok bankadan destek alarak tadilat yapabilir ve eksiklerinizi bitirebilirsiniz. Apartman tadilatı denildiği zaman akıllara çatı onarımı, asansör işlemleri, merdiven tadilatı, dış cephe izolasyonu, iç cephe izolasyonu gibi işlemlerin yapılması oldukça fiyat gerektiren işlerden biridir. Bu sebeple Apartman tadilat kredisine ihtiyaç duyabiliriz. Peki hangi bankalar hangi şartlar dahilinde kredi olanağı sunmaktadır.

Akbank hane geliştirme kredisi

Akbank konut kredisinden istifade etmek için öncelikli olarak 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Kredi hayat sigortası yaptırılmalıdır. Gelir vesikasının olması gerekmektedir. Çekilen kredinin aile fertleri toplam gelir oranın % 50 meblağını geçmemelidir.

Akbank için ihtiyaç duyulan olan belgeler nelerdir?

Apartman tadilat kredisi veren Akbankası müracaatlarda aşağıdaki vesikaları istemektedir;

  • Gelir vesikası
  • Kimlik fotokopisi, Pasaport ve sürücü vesikası
  • İkametgah
  • Son üç ay içerisinde ödenmiş olan su, elektrik, doğalgaz faturası gerekmektedir.
  • Güvence gösterilecek olan bir vesika

Teferruatlı bilgi için size en yakın olan Akbank şubelerine başvuruda bulunabilir ve net bilgiler alabilirsiniz.

Türkiye Finans konut geliştirme kredisi

Konut geliştirme kapı, pencere, dolap, banyo, mutfak, tesisat uygulamaları gibi konularda gerekli olan tadilat işlemleri için Türkiye Finansbank konut geliştirme kredisine başvuruda bulunabilirsiniz. Bu krediye başvuruda bulunan müşterilerin yanlarında getirmesi gerekli olan evraklar ise şu şekilde bulunmaktadır.

İç

Gayri Resmi

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu